Mikrochip – co to jest i do czego służy

Mikrochip – co to jest i do czego służy

Bezpieczeństwo naszego pupila jest najważniejsze, a co możemy zrobić aby mu je zapewnić? Ważną decyzją będzie instalacja mikrochipa.

Mikrochip – co to jest?

Mikrochip to miniaturowy nadajnik który zostaje wszczepiony pod skórę naszego zwierzęcia, najczęściej w okolicach karku lub między łopatkami. Chip umieszczany jest w małej kapsułce i przy pomocy strzykawki oraz igły umieszczany pod skórą. Spokojnie zabieg jest mniej bolesny od szczepienia. Instalacja mikrochipa jest jednorazowa, ponieważ zasilany jest on energią pola elektromagnetycznego. Aby urządzenie działało, należy zarejestrować je w bazie danych.

Mikrochip – do czego służy?

Mikrochip służy do identyfikacji naszego zwierzaka poprzez ciąg liczb. Gdy ktoś odnajdzie naszego pupila, i uda się z nim do najbliższej kliniki weterynaryjnej, poprzez odczytanie danych z mikrochipa będą w stanie się z nami skontaktować. Koszt zainstalowania mikrochipa to około 100 złotych, a bardzo zwiększy szansę na odnalezienie naszego czworonoga.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani instalacją takiego mikrochipa warto wybrać gabinet weterynaryjny Alphavet. Ich personel to osoby wykwalifikowane oraz profesjonalnie podchodzące do każdego klienta.

Możesz również polubić…