Prawo jazdy – za jakie wykroczenia możemy otrzymać 15 punktów karnych?

Prawo jazdy – za jakie wykroczenia możemy otrzymać 15 punktów karnych?

Od 17 września 2022 zaczął obowiązywać nowy taryfikator punktów karnych. Zmian jest naprawdę dużo, więc powinniśmy się z nimi zapoznać aby nie otrzymać ogromnych mandatów oraz dużej ilości punktów karnych. Za jakie wykroczenia możemy otrzymać aż 15 punktów karnych? Oto kilka z nich.

Prawo jazdy – wykroczenia za 15 punktów karnych

Pierwszym z nich jest spowodowanie katastrofy w ruchu, sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruch. 15 punktów karnych otrzymamy również jeżeli w momencie wypadku, nie udzielimy pomocy osobom poszkodowanym. Kolejnym wykroczeniem jest niebezpieczne zachowanie jakim jest wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Punkty karne wpadną na nasze konto również w przypadku nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującego się na przejściu. Unikajmy takich sytuacji i kierujmy bezpiecznie, nie stwarzajmy zagrożenia na drodze. Za jedno z takich wykroczeń dostaniemy ponad połowę ilości dopuszczalnych punktów karnych, gdyż limit to 24 punkty, a u młodego kierowcy to 20 punktów.

Jeżeli interesuje nas kurs prawa jazdy warto skorzystać z oferty Ośrodka Szkolenia Kierowców Automobilklub Polski – kurs na prawo jazdy w Warszawie.

Możesz również polubić…