Na czym polega frezowanie płaszczyzn?

Na czym polega frezowanie płaszczyzn?

Frezowanie to obok toczenia jedna z popularniejszych technik, które wykorzystuje się podczas obróbki skrawaniem. Pozwala na obrabianie rowków i powierzchni kształtowych, może być jednak stosowane także w przypadku obróbki obwiedniowej.

To jednak frezowanie płaszczyzn jest tą czynnością, z którą najczęściej mamy do czynienia. Zazwyczaj wykonuje się je z wykorzystaniem klasycznych narzędzi. Coraz częściej zwraca się jednak uwagę na frez do płaszczyzn i jego możliwości, zwłaszcza że są one naprawdę duże.

Frezowanie płaszczyzn jest nazywane także frezowaniem czołowym, bo frez może obrabiać dany przedmiot z wykorzystaniem ostrzy znajdujących się na powierzchni czołowej. Na uwagę zasługuje także sama oś frezu, bo jest prostopadła do obrabianej powierzchni. Frezowanie wykonywane z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi zwraca na siebie uwagę ze względu na wysoki stopień wydajności. Nie bez znaczenia wydaje się również to, że mamy do czynienia z dobrą dokładnością obróbki, jej stabilnym obciążeniem i dużą gładkością jako efektem końcowym frezowania.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą oferta na stronie www.adriatech.pl.

Możesz również polubić…